62 views 53 sec

0

Komentarzy

„Pospieszalscy z kolędą w Brukseli”

- Styczeń 21, 2018

Na zakończenie 2017 roku Instytut Polski przy Ambasadzie RP w Brukseli zorganizował koncert słynnej rodziny Pospieszalskich. 30 grudnia w kościele Notre Dame de la Chapelle ( czytaj: Notr Dam de la Szapel) 15-osobowy zespół zagrał i zaśpiewał polskie kolędy i pastorałki.
Pospieszalscy to rodzina bardzo utalentowanych muzyków z Częstochowy. Na swoim koncie mają nagrane liczne albumy że swoimi kompozycjami, jak i również z innymi artystami jak Anna Maria Jopek czy Justyna Steczkowska.
Najstarszy z 9-ciorga rodzeństwa Jan Franciszek Pospieszalski jest kierownikiem grupy. W 1999 roku skomponował i wydał płytę ” Osiem Błogosławieństw ” , z okazji wizyty Papieża Jana Pawła II.
Tradycją rodziny stało się coroczne Turne po Polsce i Europie od grudnia do lutego. Przedstawiają bardzo widowiskowy repertuar we współczesnej interpretacji.
W sobotni wieczór po mszy świętej, trzypokoleniowa rodzina rozgrzała polskie serca. Wszyscy śpiewali bardziej znane kolędy, dzieci tańczyły a mury kościoła odbijały jak echo słowa: “Bóg się rodzi, moc truchleje …!
Dzięki magii słów i dźwięków, przedostatni, zimowy dzień roku stał się jak wspólna wieczerza celebrowana w spokoju ducha i miłości.
Życzymy rodzinie Pospieszalskich dalszych sukcesów i mamy nadzieję na ponowne spotkanie za rok.

Margherita Villa – Bruksela

Telewizja Polska
Telewizja Polonijna
Telewizja Internetowa
PepeTV

Zostaw komentarz