80 views 2 min

0

Komentarzy

Jednoznaczna rekomendacja. Rząd odradza wyjazdów na Wielkanoc

- Kwiecień 5, 2020

W tym roku z powodu pandemii święta wielkanocne będą dla wielu osób okresem spędzonym poza gronem rodzinnym, jak miało to miejsce w latach ubiegłych. – Rekomendacja jest jednoznaczna. Powinniśmy maksymalnie ograniczyć przemieszczanie się. Jest to “poważne wyzwanie”, bo święta to czas, w którym zwykle spotykamy się z rodzinami i dużo podróżujemy, ale jednak – powinniśmy chronić zdrowie i życie obywateli – powiedział szef KPRM Michał Dworczyk. Minister zdrowia Łukasz Szumowski dodał, że kontakt przy świątecznym stole jest ogromnym zagrożeniem.

 

 

– Święta są przeżyciem religijnym i duchowym dla nas wszystkich. Ale ten intensywny kontakt przy świątecznym stole jest w tym trudnym okresie epidemii ogromnym zagrożeniem – przekonywał. – Postarajmy się, żeby te święta były symbolem życia, a nie epidemii, która może nas zdziesiątkować, jeśli zintensyfikujemy nasze kontakty międzyludzkie – przestrzegał minister zdrowia Łukasz Szumowski.

 

– Analizujemy całą sytuację epidemiczną, mobilność Polaków, patrzymy, jak te regulacje, które wprowadzamy działają w polskich warunkach. Wydaje się, że w każdym tygodniu będziemy dostosowywali treść rozporządzeń do sytuacji bieżącej. Wiemy, że zbliżają się święta Wielkiej Nocy i też będziemy musieli tutaj przeanalizować i zareagować na tę wyjątkową sytuację – mówił minister zdrowia Łukasz Szumowski.

Szef kancelarii premiera zapowiedział, że będzie więcej kontroli służb porządkowych w sklepach i miejscach publicznych, pod względem liczby zgromadzonych osób. Jak mówił, rząd musi zrobić wszystko, by było jak najmniej zakażeń. Michał Dworczyk pochwalił Polaków za zostawanie w domu, ale dodał, że zdarza się nam łamanie przepisów.

 

 

Źródło: pap/iar

Zostaw komentarz