91 views 2 min

0

Komentarzy

Kierunek Zachód odc. 10

- Sierpień 15, 2018

Link do programu

W tym odcinku magazynu “Kierunek Zachód”…
Wizyta Marszałka Senatu w Niemczech
Uroczyste otwarcie Konsulatu Honorowego w Düsseldorfie a także spotkanie z niemiecką Polonią uświetniły wizytę Marszałka Stanisława Karczewskiego w Niemczech. Marszałkowi towarzyszył Ambasador RP w Berlinie profesor Andrzej Przyłębski oraz delegacja Senatu, którą stanowili członkowie Senackiej Komisji Spraw Emigracji i Polaków za Granicą. Przedstawiciele Polonii między innymi z Essen czy Bochum mieli niecodzienną okazję porozmawiać z polskimi parlamentarzystami na nurtujące ją tematy.
XVI Polonijne Spotkania Młodych w Haus Concordia
Dom Polskiej Misji Katolickiej Concordia w Herdorf-Dermbach otworzył swoje podwoje dla uczestników XVI Polonijnego Spotkania Młodych. W tym roku pielgrzymowało ponad 2.000 młodych katolików z całych Niemiec jak również z Polski.
25-lecie kapłaństwa proboszcza Sławomira Klima z Bredy
9 lat temu od podstaw założył polską parafię w Bredzie, zorganizował drużynę harcerska, patriota, kultywator pamięci o generale Maczku i jego żołnierzach, człowiek o wielkim sercu, chrystusowiec….ksiądz Sławomir Klim obchodził właśnie 25-lecie święceń kapłańskich.
Polskie dni w Antwerpii
W Antwerpii uroczyście obchodzono Dni Polskie. 20-lecie Szkolnego Punktu Konsultacyjnego przy Ambasadzie RP w Brukseli, osiągnięcia Portu Gdynia oraz sukcesy NBP to główne atrakcje polskiego święta. Tło imprezy stanowiły obrazy Stefana Szmaja.
III Konferencja Metodyczna w Paryżu
Już po raz trzeci, tym razem w Paryżu Stowarzyszenie „Wspólnota Polska” zorganizowało Konferencję Metodyczną dla nauczycieli języka polskiego z całej Europy.

Zostaw komentarz