93 views 42 sec

0

Komentarzy

Kierunek Zachód odc.9

- Sierpień 15, 2018

Magazyn “Kierunek Zachód” przedstawia wydarzenia społeczne, kulturalne i religijne, w których bierze udział zachodnioeuropejska Polonia. Ważną kwestia programu będzie przedstawienie i promowanie sylwetek Polaków, którzy na emigracyjnym gruncie rozsławiają dobre imię Polski.

W tym odcinku magazynu “Kierunek Zachód”…

W Ambasadzie Rzeczpospolitej Polskiej w Paryżu honorowe odznaczenie Bene Merito otrzymał dr Krzysztof Klimczak. Tym samym ten wybitny specjalista w dziedzinie kardiologii poszerzył zaszczytne grono osób wzbogacających międzynarodowy wizerunek naszego kraju.
Wielkie piłkarskie święto to nie tylko odbywające się w Rosji Mistrzostwa Świata. Swój dzień miały tez polskie drużyny futbolowe na obczyźnie. Po raz kolejny zorganizowano turniej piłkarski Zaandam Cup, któremu towarzyszyły dodatkowe atrakcje.
Po raz siódmy w Solingen odbyła się Poetycka Noc Świętojańska. Jak co roku w tę magiczną noc, wraz z występami artystów polonijnych kultywowano tradycję zaplatania wianków.
Z najnowszymi trendami kosmetyki mogli zapoznać się odwiedzający Międzynarodowe Targi Kosmetyczne Frankfurt 2018. Szczególnym zainteresowaniem cieszyły się kosmetyki naturalne oraz stoiska promujące pielęgnację paznokci.
Jedna z najstarszych organizacji polonijnych Związek Polaków w Belgii obchodziła Jubileusz 95-lecia.

Link do programu

Zostaw komentarz