91 views 58 sec

0

Komentarzy

Kierunek Zachód odc. 74

- Maj 14, 2020

Fundacja „Barka” powstała ponad trzydzieści lat temu w Poznaniu, by pomóc bezdomnym nie tylko w znalezieniu dachu nad głową, ale i rozpoczęciu nowego życia. Pracownicy organizacji działają również na terenie Irlandii, Wielkiej Brytanii, Holandii, Niemiec, Islandii, Kanady. Placówka w Dublinie funkcjonuje od 2011 roku. O jej działalności opowiadają członkowie „Barki”.

Elżbieta Dedek to polska pianistka, która mieszka w Belgii. Koncertuje na całym świecie, promując muzykę Fryderyka Chopina. Z kamerą odwiedzamy ją w Brukseli, gdzie opowiada nam o swoim bogatym życiu muzycznym.

Leonard Paszek wyemigrował do Niemiec w latach dziewięćdziesiątych. Od początku pobytu zaangażował się w organizację życia kulturalnego Polonii. Popularyzował autorów literatury o polskich korzeniach. Przyczynił się do zorganizowania wielu wieczorów poetyckich i koncertów. Sprawił, że na polonijnych spotkaniach zaczęli gościć również Niemcy.

Odwiedzamy również Marka Jamę, Polaka wyróżnionego cyrkowym Oscarem w Monako. Występował już w wielu miejscach na świecie. Obecnie pracuje w Niemczech. Przyznaje, że cyrkowiec to bardziej styl życia niż zawód. Jest jego pasją.

Urodził się w Hiszpanii w 2005 roku. Jego ojciec jest Polakiem a mama Hiszpanką. Mario Oczkowski w klubie piłkarskim gra od piątego roku życia. To jego wielka pasja. Może liczyć na wsparcie dziadka, który również w przeszłości uprawiał piłkę nożną.


źródło: TVP Polonia

Zostaw komentarz