42 views 2 min

0

Komentarzy

Koncert Święta Niepodległości w Polskiej Misji Katolickiej w Berlinie

- Grudzień 3, 2023
Koncert Święta Niepodległości w Polskiej Misji Katolickiej w Berlinie

Niemcy, Berlin – Święto Niepodległości to wyjątkowy czas, który Polacy na całym świecie celebrowują z dumą i radością. W ramach Paderewski Festiwal w Berlinie, z okazji Święta Niepodległości, odbył się niezapomniany koncert, który przywołał wspomnienia o wyjątkowych postaciach związanych z historią Polski.

“Ignacy Jan Paderewski mieszkał i pracował w Niemczech przez wiele lat. Dyplomacja, jaką uprawiał, koncertując po całym świecie m.in. z muzyką Chopina, miała wyjątkową skuteczność” – podkreśla dyrektor Paderewski Festiwal, dr Przemysław Kieliszewski. To odniesienie do wielkiego polskiego pianisty, kompozytora i polityka, który pozostawił niezatarte ślady w historii Polski i Europy.

W trakcie uroczystego koncertu, który odbył się w Bazylice Świętego Jana w Berlinie, publiczność miała okazję delektować się pięknymi pieśniami polskimi, które zostały wykonane przez utalentowane artystki Marzenę Michałowską i Małgorzatę Sajnę-Mataczyńską. Ich interpretacje wniosły do tego wyjątkowego dnia jeszcze więcej emocji i wzruszeń.

Program informacyjny podziękuje również instytucjom, które współpracowały przy organizacji berlińskich obchodów Święta Niepodległości. Dzięki wsparciu Instytutu Pamięci Narodowej, Polnisches Institut Berlin oraz Teatru Muzycznego w Poznaniu, wydarzenie stało się jeszcze bardziej wyjątkowe i godne pamięci.

Dodatkowo, podczas koncertu, uczestnicy mieli okazję degustować wina z Małopolski, dzięki uprzejmości Małopolskiej Organizacji Turystycznej, co stanowiło dodatkowy element promocji kultury i tradycji regionu.

Hasztagi:
#ŚwiętoNiepodległości #Berlin #PaderewskiFestiwal #IgnacyJanPaderewski #MuzykaPolska #PieśniPolskie #HistoriaPolski #PolishCulture #PolishMission #BazylikaŚwiętegoJana #WinaMałopolskie #DyplomacjaKulturalna #PolskaHistoria #WspółpracaMiędzynarodowa #KulturaPolska #Tradycja #PolskaMisjaKatolicka

Zostaw komentarz