97 views 4 min

0

Komentarzy

Konkurs “Opowiedz mi o Polsce – Historie rodzinne”

- Sierpień 15, 2018

Konkurs “Opowiedz mi o Polsce – Historie rodzinne”

Konkurs skierowany jest do wszystkich przedstawicieli polskich środowisk – dzieci, młodzieży oraz dorosłych

Z okazji 100. rocznicy odzyskania przez Polskę Niepodległości zapraszamy do udziału w konkursie OPOWIEDZ MI O POLSCE – HISTORIE RODZINNE.

Konkurs skierowany jest do wszystkich przedstawicieli polskich środowisk – dzieci, młodzieży oraz dorosłych. Jego organizatorem jest Fundacja “Pomoc Polakom na Wschodzie” i portal IDA.

Niemal każda rodzina przechowuje związane z przeszłością pamiątki, to one przywołują wspomnienia o przodkach i istotnych dla nas wydarzeniach. Przypominają chwile ważne dla naszych bliskich i całego narodu. Chcemy was zachęcić do poszukiwania tych rodzinnych skarbów – starych fotografii, listów lub przedmiotów pamiętających odległą czasem przeszłość. Jeśli nie trzymacie ich w domu odwiedźcie swoich rodziców, dziadków lub innych spokrewnionych seniorów i poproście ich o pomoc.

Biorąc udział w konkursie OPOWIEDZ MI O POLSCE – HISTORIE RODZINNE powinniście przede wszystkim znaleźć rodzinną pamiątkę związaną z Polską, jej drogą do niepodległości lub walką o wolność ojczyzny. Kiedy już odnajdziecie w swoich rodzinnych archiwach wart wyróżnienia przedmiot przedstawcie związaną z nim historię, skąd się wziął, do kogo należał, zróbcie mu zdjęcia. Jeśli będzie to stara fotografia przedstawiająca waszych przodków, wyjątkową postać lub miejsce zeskanujcie ją i opowiedzcie nam w jakich okolicznościach powstała. Zapiszcie swoje historie, zarówno te dotyczące przedmiotów, jak i archiwalnego zdjęcia. Tworząc opowieść dołączajcie kolejne fotografie, na których poznamy biorących w niej udział członków rodziny lub istotne dla historii miejsca. Nadesłane pracepowinny być połączeniem waszych zdjęć i komentującego je tekstu lub fotoreportażem, który w jasny i zrozumiały sposób przedstawi historię przedmiotu.

Najlepszą HISTORIĘ RODZINNĄ organizatorzy nagrodzą tabletem multimedialnym, pakietem polskich filmów i zestawem książek. Zdobywca drugiego miejsca otrzyma komplet filmów i książek. Trzecia z nagrodzonych osób otrzyma komplet poświęconych Polsce książek.

Prace nagrodzone w konkursie OPOWIEDZ MI O POLSCE – HISTORIE RODZINNE opublikowane zostaną w portalu IDA i na stronie internetowej Fundacji „Pomoc Polakom na Wschodzie”, pokażemy je również w naszych mediach społecznościowych.

Prace w formacie czytelnym dla programu Microsoft Word wraz z załączonymi i opisanymi zdjęciami prosimy przysyłać na adres konkurs@ida.pol.org.pl z tytułem maila OPOWIEDZ MI O POLSCE – HISTORIE RODZINNE. W treści maila prosimy podać tytuł pracy, imię i nazwisko jej autora oraz jego podstawowe dane kontaktowe.

Na prace organizatorzy czekają do 8 października 2018 roku. Ogłoszenie wyników konkursu nastąpi 22 października.

Regulamin konkursu, karta zgłoszeniowa i oświadczenie – zgoda rodziców/opiekunów prawnych znajdują się na stronie: https://ida.pol.org.pl/opowiedz-mi-o-polsce-historie-rodzinne

Źródło: Fundacja “Pomoc Polakom na Wschodzie”/ho

Zostaw komentarz