10 views 34 sec

0

Komentarzy

Jest już oficjalny zwiastun filmu “303. Bitwa o Anglię”.

- Sierpień 15, 2018

To pełna rozmachu i emocjonujących podniebnych walk superprodukcja opowiadająca niezwykłą historię Dywizjonu 303

W Internecie został opublikowany oficjalny zwiastun filmu “303. Bitwa o Anglię”. To pełna rozmachu i emocjonujących podniebnych walk superprodukcja opowiadająca niezwykłą historię Dywizjonu 303 imienia Tadeusza Kościuszki. Film prezentuje legendarnych polskich lotniów, którzy dzięki swoim umiejętnościom zostali najskuteczniejszymi pilotami myśliwców podczas bitwy o Anglię w czasie II wojny światowej.
Jest rok 1940. Władze i ludność Wielkiej Brytanii z rosnącym przerażeniem patrzą na inwazję niemieckiej armii na Europę. Rozpoczyna się bitwa o Anglię, w której doskonale wyszkoleni i doświadczeni piloci Luftwaffe zaciekle atakują alianckie samoloty RAF-u. Z pomocą przybywają doborowi polscy lotnicy: Jan Zumbach, Witold Urbanowicz, Mirosław Ferić i Witold “Tolo” Łokuciewski.
Reżyserii podjął się David Blair – zdobywca nagród BAFTA i Emmy. Za efekty specjalne odpowiada firma Lipsync Post, mająca na swoim koncie pracę przy zagranicznych produkcjach z największymi hollywoodzkimi gwiazdami. Zdjęciami do filmu zajął się Piotr Śliskowski – wybitny operator, który pracował przy “Generale Nilu”, “80 milionach” i serialu “Czas honoru. Powstanie”.

filmweb.pl/ho

Zostaw komentarz