123 views 4 min

0

Komentarzy

Michel Moran zdradza tajniki czterech kuchni świata

- Październik 14, 2017

Michel Moran zdradza tajniki czterech kuchni świata
Wypowiedź: Michel Moran, szef kuchni i restaurator, ambasador „23. Urodzin ze smakiem” MAKRO Polska
Jak Włochy to makaron, sery to tylko francuskie, w Grecji próbujemy oliwek, a w Hiszpanii chorizo – to typowe produkty, które kojarzą nam się z tymi krajami. Bogactwo smaków jest jednak o wiele większe. Michel Moran wyjaśnia, czego warto spróbować i jak to wybrać.
– Jeżeli myślimy o kuchni włoskiej, to co jest w niej najważniejsze? Pomidor. Do wyboru mamy wiele rodzajów. Niektóre są typowe do sałatek lub na sosy. Pomidor to chyba najbardziej szlachetny owoc, który używamy jako warzywo – mówi Michel Moran, szef kuchni i restaurator, ambasador „23. Urodzin ze smakiem” MAKRO Polska.
Pomidory warto też sprawdzić przed zakupem. Do sałatek powinny one być jędrne, wtedy nam się nie rozpadną. Gdy robimy sos, lepiej sięgnąć po pomidory, które mają słodki smak.
Hiszpanie natomiast uwielbiają figi. Ciekawą odmianą figi jest opuncja, która nie rośnie na drzewie, tylko na kaktusie. Owoc ten nazywany jest także figą kaktusową, jest słodki i ma lekko kwaśny posmak.
– Figi możemy jeść nie tylko na surowo. Można je dodać do sałatek, sosów. Ja uwielbiam robić comber jagnięcy z figami – opowiada Michel Moran i dodaje – Jak sprawdzić czy owoce są dojrzałe, smaczne i słodkie? Możemy ich dotknąć, ale bardzo delikatnie. Jeżeli są twarde, to oczywiście nie nadają się.
Grecja słynie z owoców morza, ryb, ale także serów. Pierwszym skojarzeniem jest oczywiście feta, która stanowi doskonałe uzupełnienie sałatek. W Grecji sery podaje się także zapiekane lub stosuje się jako składnik w gotowanych daniach.
Kolejny kraj to Francja, w której sery nie są jedynym przysmakiem. Michel Moran poleca spróbować owoców morza: – Na północy kraju bardzo popularne są mule. Francuskie owoce morza są bardzo smaczne, a ich bogactwo niesamowite – dodaje szef kuchni.
Wszystkie wybrane przez Michela Morana produkty znajdziemy w sieci hurtowni MAKRO, która z okazji swojego 23-lecia w Polsce przygotowała akcję „Urodziny ze smakiem”. Celem kampanii, której ambasadorem jest właśnie Michel Moran, jest zachęcenie klientów do wspólnego świętowania i poznawania smaków kuchni z całej Europy. Sieć przygotowała specjalną ofertę produktową, która zmienia się tematycznie co dwa tygodnie i dotyczy różnych kuchni: włoskiej, francuskiej, greckiej i hiszpańskiej. Dodatkowo klienci mogą wziąć udział w urodzinowej loterii, w której do wygrania jest łącznie 20 dwuosobowych wycieczek do Rzymu, Aten, Paryża i Madrytu oraz cztery samochody marki Skoda. MAKRO Polska przygotowało także specjalną odsłonę Punktomanii – akcji, podczas której klienci sieci zbierają punkty za zakupy, a następnie mogą je oni wymieniać na atrakcyjne rabaty na pozycje z katalogu. Na klientów czeka ponad 70 produktów – to najbardziej obszerna oferta Punktomanii w historii sieci. Więcej informacji o ofercie produktowej, konkursach i promocjach można znaleźć na: www.makro.pl oraz www.makro-bonusy.pl.

Zostaw komentarz