73 views 54 sec

0

Komentarzy

Ministerstwo Środowiska: w lasach nie ma obowiązku noszenia maseczki

- Kwiecień 20, 2020

Od 20 kwietnia można wejść już do lasu i parku narodowego w całej Polsce, do których wstępu zabroniono z powodu epidemii koronawirusa. Nie będzie w nich obowiązku zakrywania ust i nosa maseczką – informuje Ministerstwo Środowiska.

 

Rząd opublikował rozporządzenie dotyczące łagodzenia obostrzeń. Od 20 kwietnia zostają otwarte lasy i parki narodowe w całej Polsce, do których wstępu zabroniono z powodu epidemii. Nie będzie w nich obowiązku noszenia maseczki ochronnej. Decyzję podjęto z rekomendacji ministra środowiska Michała Wosia. Z rekomendacji ministra środowiska – dyrektorzy parków narodowych będą mogli sami zadecydować, którą część parku pozostawią zamkniętą. Nie będzie im jednak wolno zamknąć parku w całości

– Pamiętajmy, że nadal obowiązuje zakaz grupowania się i trzeba zachowywać bezpieczny odstęp. Dla bezpieczeństwa w miejscach, gdzie może pojawiać się więcej osób, został zachowany obowiązek zasłaniania twarzy. Na parkingu nosimy więc maseczkę, ale w lesie już tego obowiązku nie ma – mówi minister Michał Woś.

Nadal zamknięta będzie mała infrastruktura leśna, czyli urządzenia do zabawy dla dzieci, wiaty i miejsca biwakowe. Resort środowiska podkreśla też, że dodatkową ostrożność należy zachować ze względu na panującą w Polsce suszę.

 

źródło: iar/pap

Zostaw komentarz