16 views 2 min

0

Komentarzy

Nad morze, czy na Mazury? Będzie więcej pociągów na czerwcówkę

- Czerwiec 5, 2023

Długi weekend to czas podróży dla wielu Polaków, którzy jako środek transportu coraz częściej wybierają kolej. PKP Intercity poinformowało, że w tym czasie zapewni więcej pociągów.

PKP Intercity na okres długiego weekendu czerwcowego zapewni dodatkowe połączenia z największymi ośrodkami turystycznymi. Warszawiacy nad morze dojadą m.in. dodatkowym pociągiem EIC 1508/9, który zapewni komfortową podróż do Gdyni.

Mieszkańcy Mazowsza mogą również liczyć na pociąg Mazury-BIS, który kursować będzie w okresie „czerwcówki” na trasie Warszawa – Olsztyn.

Z kolei na trasie Poznań – Gdynia w okresie długiego weekendu czerwcowego pojawi się pociąg Bałtyk-BIS. Na wzmocnieniach skorzystają także Krakowianie. IC Boznańska 10 czerwca kursować będzie w wydłużonej relacji Kraków – Gdynia.

8 czerwca przewoźnik uruchomi także dodatkowy pociąg EIC 5318/9, który w ekspresowym tempie dowiezie mieszkańców Gdyni do Krakowa. Stolicę Małopolski z Warszawą 11 czerwca połączy natomiast dodatkowy skład EIC 3150/1. PKP Intercity zapewni komfortowy powrót znad Bałtyku także Wrocławianom. Ich podróż 11 czerwca wzmocni skład Heweliusz-BIS.

Nad polskie morze mieszkańcy Łodzi dojadą pociągiem IC Zosia, który w okresie długiego weekendu kursować będzie na wydłużonej trasie Łódź – Trójmiasto. PKP Intercity stale monitoruje stan sprzedaży biletów na uruchamiane połączenia i na bieżąco planuje wzmocnienia składów stałego kursowania, przewidzianych w rozkładzie jazdy, w ramach swoich możliwości technicznych.

 

źródło; PKP Intercity

foto; PKP Intercity

Zostaw komentarz