62 views 53 sec

0

Komentarzy

Nagroda Trójkąta Weimarskiego 2018

- Sierpień 15, 2018

Nagroda Trójkąta Weimarskiego za społeczne zaangażowanie – edycja 2018

Nagroda Weimarska za społeczne zaangażowanie zostanie przyznana po raz siódmy przez Stowarzyszenie Trójkąt Weimarski we współpracy z nadburmistrzem miasta Weimar. Celem tej inicjatywy jest wspieranie kontaktów młodzieży z Polski, Niemiec i Francji, które tworzą podstawę dla wzajemnego zaufania, międzykulturowej edukacji, tolerancji i otwartości.

Nagroda ma na celu inicjowanie dalszego zbliżenia społeczeństw europejskich oraz promowanie odpowiedzialności za pokojowe i sprawiedliwe stosunki międzynarodowe. To zaangażowanie ma służyć wzmocnieniu europejskiego ducha – poprzez wielostronną współpracę i działania o charakterze wielokulturowym.

Zapraszamy osoby fizyczne, stowarzyszenia i instytucje do zgłaszania innowacyjnych, trójstronnych projektów w ramach tegorocznego konkursu (www.weimarer-dreieck.org)

Szczególnie w czasach terroru i wojny w różnych regionach świata warto inwestować w przyszłość młodego pokolenia i wspierać międzykulturową interakcję, zrozumienie znaczenia wolności i demokracji. Warto też utwierdzać młodych ludzi w zasadności ich zaangażowania na rzecz pokojowego współżycia w Europie, promować kreatywne postawy, a także pomagać przy wyborze drogi zawodowej.

Termin zgłoszeń upływa 30 kwietnia 2018 r.

Więcej informacji można znaleźć na stronie internetowej Stowarzyszenia Weimarer Dreieck e.V. (Internetseite des Vereins Weimarer Dreieck e.V.)

Źródło: Ambasada RP w Berlinie

Zostaw komentarz