74 views 2 min

0

Komentarzy

Niemcy: MSZ ostrzega przed podróżami do Madrytu i Kraju Basków

- Sierpień 12, 2020
Przybywających do Nowego Jorku mieszkańców Hawajów, Południowej Dakoty i Wysp Dziewiczych obowiązuje od wtorku 14-dniowa kwarantanna z powodu koronawirusa. Jednocześnie stan znów odnotował najniższe wskaźniki dotyczące pandemii koronawirusa.

Gubernator Nowego Jorku Andrew Cuomo przyłączył Hawaje, Południową Dakotę i Wyspy Dziewicze do listy stanów, z których podróżni muszą odbyć ze względów bezpieczeństwa 14-dniową kwarantannę. Przepis stosuje się do wszystkich obszarów z pozytywnym wynikiem testów na obecność SARS-CoV-2 w ciągu siedmiu dni wyższym średnio niż 10 na 100 tys. mieszkańców lub z odsetkiem pozytywnych wyników testów na obecność koronawirusa przekraczającym w tym samym czasie średnio 10 proc.

Jednocześnie z listy usunięto mieszkańców przybywających z Alaski, Nowego Meksyku, Ohio, Rhode Island i stanu Waszyngton, gdzie sytuacja uległa poprawie. Lista obejmuje obecnie 32 stany i Portoryko.

We wtorek Cuomo podał także najnowsze statystyki, ilustrujące przebieg walki z koronawirusem w Nowym Jorku. W całym stanie zarejestrowano najniższą od połowy marca liczbę pacjentów na oddziałach intensywnej terapii (120) oraz osób poddanych intubacji (60).

Spośród 77 059 testów na obecność koronawirusa, przeprowadzonych w poniedziałek w całym stanie, 667, czyli 0,86 proc., miało wynik pozytywny.

Z 667 przypadkami potwierdzonymi w poniedziałek liczba infekcji od początku pandemii sięga 422 003. O pięciu pacjentów, do 540, wzrosła liczba hospitalizacji, włączając w to 56 nowo przyjętych. Z powodu powikłań łączących się z wirusem zmarło sześć osób.

„Nowy Jork z jednej z najgorszych sytuacji w kraju stał się przykładem dla reszty USA. (…) Nasze liczby wciąż pozostają na niskim i stabilnym poziomie, co pokazuje, że wirus reaguje na podejście oparte na nauce, a nie na polityce. Aby chronić ten postęp, musimy kontynuować wysiłki – nie możemy wrócić do piekła, którego doświadczyliśmy kilka miesięcy temu, dlatego do listy dotyczącej podróży dodajemy Hawaje, Dakotę Południową i Wyspy Dziewicze” – uzasadniał Cuomo.

Z Nowego Jorku Andrzej Dobrowolski (PAP)

ad/ mal/

Źródło: pap

Zostaw komentarz