74 views 2 min

0

Komentarzy

Nowa wersja Bin-e

- Sierpień 12, 2020
W czerwcu została  zaprezentowana nowa wersja Bin-e. Bin-e to inteligentny kosz na śmieci oparty na IoT, który automatycznie rozpoznaje, sortuje i kompresuje odpady. Powstał z potrzeby inteligentnego rozwiązania do segregacji odpadów w miejscach, w których trudno jest wprowadzić wydajny system sortowania. W miejscach publicznych i biurowych ludzie często nie sortują odpadów odpowiednio ze względu na brak motywacji, wiedzy lub odpowiedniej infrastruktury. Bin-e usprawnia łańcuch recyklingu poprzez zwiększenie ilości odzyskiwanych zasobów i zmniejszenie ilości odpadów trafiających na wysypiska. Przekształca gospodarkę odpadami w zintegrowany system ułatwiający drogę do zrównoważonej gospodarki o obiegu zamkniętym. Jego twórcy skupili się na bardzo ważnej obecnie funkcji – bezdotykowego użytkowania urządzenia.

Firma swój czas podczas pandemii koronawirusa poświęciła na ulepszenie urządzenia i doprowadziła do powstała wersja z automatycznie otwieraną klapą. Przy sytuacji, w której kontakt ze wszystkim musi być zminimalizowany to rozwiązanie dostosowane do panujących warunków.

Dodatkowo aplikacja mobilna, usprawnia cały system i przyczynia się do optymalizacji zarządzania odpadami, mniejszej ilości spalin i mniejszych kosztów pracowniczych.

Od 2018 roku firma rozszerza swoje udziały na cały świat. Jest w krajach takich jak: Niderlandy, Szwecja, Norwegia, Francja, Hiszpania, Rosja, Chiny, Zjednoczone Emiraty Arabskie, czy Kanada.

Szczegółowe informacje: Bin-e. Smart Waste Bin

Źródło: linktopoland/Bin-e

Zdjęcie: Bin-e

Zostaw komentarz