54 views 2 min

0

Komentarzy

Nowe normy ochrony zwierząt. PiS złożyło projekt ustawy w Sejmie

- Wrzesień 13, 2020

Nowe normy ochrony zwierząt. PiS złożyło projekt ustawy w Sejmie
Posłowie Prawa i Sprawiedliwości złożyli w Sejmie projekt ustawy w sprawie nowych norm ochrony zwierząt. Przewiduje on m.in. zakaz hodowli zwierząt futerkowych i ograniczenie uboju rytualnego. Projekt powstał z inicjatywy Forum Młodych PiS, przy mocnym wsparciu prezesa Prawa i Sprawiedliwości Jarosława Kaczyńskiego.

Ustawę złożono w Sejmie, która przewiduje przede wszystkim zakaz hodowli zwierząt futerkowych oraz ograniczenie uboju rytualnego zwierząt. Projekt zakłada również ograniczenie możliwości trzymania zwierząt na uwięzi i zmiany w zakresie funkcjonowania schronisk dla zwierząt, które – według proponowanych przepisów – będą mogły prowadzić wyłącznie jednostki samorządowe oraz organizacje pożytku publicznego. Projekt powstał z inicjatywy Forum Młodych PiS, przy mocnym wsparciu prezesa Prawa i Sprawiedliwości Jarosława Kaczyńskiego.

– Jak wiemy, kto kocha zwierzęta, ten kocha ludzi. Jak ktoś nie kocha zwierząt, to nie kocha ludzi. To jest po prostu humanitarne podejście. My chcemy, żeby w Polsce nie tylko ludziom żyło się dobrze, ale żeby były też szanowane zwierzęta – powiedziała poseł PiS Marek Suski.
Poseł Anita Sowińska z Lewicy stwierdziła, że politycy jej klubu “zawsze popierają projekty, które są dobre”. – Oczywiście to jest bardzo długo wyczekiwany projekt – zarówno przez środowiska prozwierzęce, ekologiczne, ale też po prostu przez ludzi dobrej woli – podkreśliła.

Nowe prawo umożliwia zwiększenie kompetencji organizacji pozarządowych w zakresie ochrony zwierząt. Przewiduje także wprowadzenie asysty policyjnej w momencie odbierania zwierząt źle traktowanych. PiS chce, aby projekt trafił pod obrady Sejmu już na najbliższym posiedzeniu, zaplanowanym na przyszły tydzień.
Źródło: iar/pap

AS

Obraz hifijohn z Pixabay

Zostaw komentarz