96 views 3 min

0

Komentarzy

Od lipca rusza kolejny nabór wniosków o 300 plus na wyprawkę szkolną

- Czerwiec 21, 2023

Rządowy program „Dobry Start” to inwestycja w edukację polskich dzieci. To 300 zł jednorazowego wsparcia na zakup wyprawki dla dziecka. Dotyczy ono wszystkich uczniów rozpoczynających rok szkolny. Rodziny otrzymają świadczenie bez względu na dochód.

To już trzeci rok, gdy wnioski o „Dobry Start 300 plus” rozpatruje tylko ZUS. Można je składać wyłącznie drogą elektroniczną za pośrednictwem aplikacji mZUS, PUE ZUS, bankowości elektronicznej lub portalu Emp@tia. Wnioski o wsparcie przyjmowane będą od 1 lipca do końca listopada, a pieniądze będą przekazywane wyłącznie na rachunki bankowe.

Może to zrobić matka, ojciec, opiekun prawny dziecka lub opiekun faktyczny dziecka. Wniosek o świadczenie dla dzieci, które przebywają w pieczy zastępczej składa rodzic zastępczy, osoba prowadząca rodzinny dom dziecka lub dyrektor placówki opiekuńczo-wychowawczej.

Rodzic, który już wcześniej składał wniosek o 300+ przez aplikację mZUS lub Platformę Usług Elektronicznych ZUS może na podstawie poprzedniego wniosku w aplikacji mZUS utworzyć nowy. Większość danych uzupełni się automatycznie. Jeśli coś się zmieniło, można to poprawić przed wysłaniem.

Osoby, które nie mają jeszcze aplikacji mZUS, mogą ją pobrać ze sklepów Google Play oraz App Store. Aby zacząć z niej korzystać należy mieć swój profil na PUE ZUS i połączyć ją ze swoim profilem. Proces aktywacji i połączenia aplikacji z profilem PUE został opisany krok po kroku na początkowych ekranach startowych aplikacji. Bez posiadania profilu na PUE nie można korzystać z aplikacji.

Przy wciąż rosnących wydatkach w każdym gospodarstwie domowym, rodzice nie powinni zwlekać ze złożeniem wniosku. Im wcześniej rodzic zdecyduje się go złożyć, tym szybciej pieniądze pojawią się na koncie.

Z jednorazowego wsparcia w wysokości 300 zł mogą skorzystać rodzice i opiekunowie dzieci do 20 roku życia, a jeśli mają one orzeczoną niepełnosprawność – to do ukończenia 24 lat. Pieniądze należą się na każde uprawnione dziecko w rodzinie, które uczęszcza do szkoły- bez względu na wysokość zarobków, jakie osiągają rodzice – informuje ZUS.

 

 

Źródło: ZUS

Zostaw komentarz