54 views 40 sec

0

Komentarzy

Pepe Info “Dom Polonii ‘Kopernik’ – Nowe Centrum Polskiej Społeczności w Malmö”

- Październik 28, 2023
Pepe Info “Dom Polonii ‘Kopernik’ – Nowe Centrum Polskiej Społeczności w Malmö”

“Dom Polonii ‘Kopernik’ – Nowe Centrum Polskiej Społeczności w Malmö” przenosi widzów do Malmö, Szwecja, gdzie właśnie otwarto historyczny Dom Polonii “Kopernik”. To wyjątkowe wydarzenie było możliwe dzięki wieloletnim wysiłkom i determinacji setek osób oraz wsparciu kluczowych organizacji, takich jak Stowarzyszenie “Zrzeszenie Organizacji Polonijnych w Szwecji (ZOP)” i “Związek PRO Polonia Malmö”, a także licznych członków, sponsorów i sympatyków tego ambitnego przedsięwzięcia.

W programie odwiedzimy to nowe centrum kultury, nauki i integracji dla Polonii szwedzkiej, zlokalizowane w budynku przy Agnesfridsvägen 183 A. Poznamy historię Domu Polonii “Kopernik” oraz jego znaczenie dla polskiej społeczności w Skanii. Spotkamy się z ważnymi postaciami, takimi jak prezes ZOP, Teresa Sygnarek, wiceprezes Związku PRO Polonia Malmö, Malwina Mikułka, i konsul RP w Sztokholmie, Maciej Zamościk, którzy uczestniczyli w uroczystości otwarcia.

Ten program to hołd dla trudu i zaangażowania, jakie włożono w stworzenie tego miejsca, które ma służyć jako centrum spotkań, kultury, edukacji i integracji dla Polonii w Szwecji.

#DomPoloniiKopernik
#PolskaSpołeczność
#Malmö
#CentrumKultury
#IntegracjaSpołeczności
#HistoriaDomuPolonii
#Spotkania
#Edukacja
#PoloniaSzwecja
#OtwarcieHistorii

Zostaw komentarz