55 views 44 sec

0

Komentarzy

Pepe Info: X Zjazd Federacji Mediów Polskich na Wschodzie.

- Październik 27, 2023
Pepe Info: X Zjazd Federacji Mediów Polskich na Wschodzie.

Program informacyjny przedstawia wydarzenie, które miało miejsce 21 września w Warszawie, czyli “X Zjazd Federacji Mediów Polskich na Wschodzie”. Zjazd ten zgromadził przedstawicieli polskich redakcji gazet, programów radiowych, telewizyjnych i portali internetowych działających na terenie byłego ZSRS oraz innych krajów Europy. Wydarzenie odbyło się w Muzeum Żołnierzy Wyklętych i Więźniów Politycznych PRL.

W trakcie zjazdu omówiono dokonania i wyzwania, jakie stanęły przed Federacją Mediów Polskich na Wschodzie przez ostatnie 10 lat. Dyskutowano na temat roli mediów polonijnych w polskiej polityce historycznej oraz ich działania w trudnych czasach, takich jak wojna na Ukrainie i represje na Białorusi.

Podczas wydarzenia poruszono także kwestie wsparcia dla Polaków na Wschodzie oraz dostępu do treści mediów polonijnych. Premier Polski, Mateusz Morawiecki, uhonorował Federację Mediów Polskich na Wschodzie Odznaką Honorową za Zasługi dla Polonii i Polaków za Granicą.

W programie informacyjnym przedstawiono rezolucję X Zjazdu Członków Federacji Mediów Polskich na Wschodzie, która wyraża wdzięczność za wsparcie kultury polskiej za granicą, apeluje o większe zaangażowanie w pomoc Polakom na Wschodzie oraz promuje swobodny dostęp do treści mediów polonijnych.

Zostaw komentarz