37 views 44 sec

0

Komentarzy

PKP Intercity obniża ceny biletów. Od marca taniej

- Luty 7, 2023

 

PKP Intercity obniża od 1 marca tego roku ceny biletów. Ceny bazowe na połączenia kategorii TLK i IC będą średnio o około 11 proc. niższe od obecnie obowiązujących, zaś dla kategorii EIC i EIP – średnio o około 15 proc. – poinformował przewoźnik.

Jak podkreślono, ceny biletów wracają tym samym do poprzedniego poziomu, sprzed 11 stycznia, kiedy wszedł w życie nowy cennik.

“Wprowadzenie niższych cen jest możliwe w związku z dodatkowymi działaniami optymalizacyjnymi oraz dzięki zwiększeniu rekompensaty dla PKP Intercity na 2023 rok w ramach umowy dotyczącej świadczenia usług publicznych (PSC, z ang. Public Service Contract)” – podało PKP Intercity.

 Przewoźnik poinformował ponadto, że w ślad za niższymi cenami biletów jednorazowych, obniżone zostają także ceny biletów odcinkowych, Kart Intercity (uprawniających do nielimitowanych podróży pociągami PKP Intercity w dowolnych relacjach), jak również opłat na przewóz rowerów, psa oraz bagażu.

 Spółka przekazała, że osoby, które kupiły bilety odcinkowe lub Karty Intercity w cenach obowiązujących od 11 stycznia 2023 otrzymają możliwość zwrotu środków proporcjonalnie do liczby dni niewykorzystanych.

 

PR24.pl, IAR, PAP,

 

Zostaw komentarz