263 views 2 min

0

Komentarzy

Polonia Na Żywo – Festiwal “Baltic Opera Festival”

- Lipiec 3, 2023

Festiwal “Baltic Opera Festival” przenosi się na ekran w ramach naszego Filmowego Maratonu. W lipcową niedzielę, od wczesnego popołudnia do późnej nocy, zapraszamy do Opery Leśnej, na wyjątkowy maraton filmowy.

To jednak nie tylko filmy. Na naszych gości czekają również opera, muzyka, warsztaty, dyskusje oraz spotkania z artystami. Czy dasz radę dotrwać do końca?

Jednym z głównych punktów programu będzie unikalna szansa obejrzenia nowatorskiej realizacji opery “Halka” w reżyserii Mariusza Trelińskiego, która zdobyła wielkie uznanie podczas premiery w Theater an der Wien. O kulisach pracy nad tym spektaklem opowie sam Mariusz Treliński.

Twórca znany z animacji artystycznej, Mariusz Wilczyński, poprowadzi na żywo seans, podczas którego będzie tworzył film animowany, a wszystko to przy akompaniamencie muzyki Marcela Markowskiego. To wyjątkowy performens, całkowicie improwizowany.

Adam Dudek, artysta intermedialny, zaprezentuje swoje “Oblicze morza” – pięć epizodów wideo, które będą towarzyszyć pieśniom Romualda Twardowskiego. Dudek jest również autorem identyfikacji wizualnej Baltic Opera Festival.

Larry Weinstein, nominowany do Oscara reżyser, zaserwuje nam sprint w postaci dziewięciu filmowych miniatur, które obejrzymy w ciągu czterdziestu minut. Wszystko to jest owocem jego twórczej pracy, łączącej operę z filmem, muzykę z techniką.

Pomysłodawcą Filmowego Maratonu jest Paweł Marzec, dyrektor ds. Organizacji Pracy Artystycznej i Impresariatu w Baltic Opera Festival. Wydarzenie organizowane jest we współpracy z firmą Gutek Film.

#FilmowyMaraton #BalticOperaFestival #OperaLeśna #KulturaNaŻywo #SztukaFilmu #SpotkanieZArtystami #MariuszTreliński #MariuszWilczyński #AdamDudek #LarryWeinstein #PawełMarzec #GutekFilm

Zostaw komentarz