80 views 2 min

0

Komentarzy

Polska: pogodowy armagedon: burze, grad, możliwe trąby powietrzne.

- Czerwiec 30, 2020
W poniedziałek po południu IMGW wydało ostrzeżenie trzeciego, najwyższego stopnia przed burzami z gradem dla woj. małopolskiego, podkarpackiego, lubelskiego, świętokrzyskiego oraz kilku południowych powiatów Mazowsza. Mogą tam wystąpić także trąby powietrzne. Prognozuje się na tych terenach wystąpienie burz z opadami deszczu miejscami od 50 mm do 60 mm oraz porywami wiatru do 120 km/h. Miejscami może padać grad, niewykluczona jest możliwość przejścia trąby powietrznej.
Alert trzeciego stopnia oznacza, że zjawiska meteorologiczne mogą powodować bardzo duże szkody lub szkody o rozmiarach katastrof oraz zagrożenie życia.
MGW opublikowało alert drugiego stopnia przed silnym deszczem i burzami dla woj. śląskiego, podlaskiego, reszty Mazowsza oraz wschodnich powiatów woj. warmińsko-mazurskiego. IMGW prognozuje, że w tych województwach opady deszczu okresami o natężeniu silnym i ulewnym, a w czasie burz także nawalnym. Prognozowana wysokość opadów to od 30 mm do 50 mm, lokalnie nawet do 70 mm. W czasie burz porywy wiatru do 100 km/h oraz grad.
Dla woj. opolskiego, łódzkiego, kujawsko-pomorskiego i pozostałej części woj. warmińsko-mazurskiej wydano ostrzeżenie pierwszego stopnia przed deszczem i burzami. IMGW na tym obszarze prognozuje opady deszczu o natężeniu umiarkowanym i okresami silnym. Wysokość opadów może dojść do 30 mm. W trakcie opadów będą występować burze z porywami wiatru do 70 km/h.
Alerty SMS rozesłało również Rządowe Centrum Bezpieczeństwa.
źródło: polsatnews
Zostaw komentarz