173 views 2 min

0

Komentarzy

Bez Granic: Polskie Akcenty na NordArt 2022

- Lipiec 31, 2022
Bez Granic: Polskie Akcenty na NordArt 2022

Dołączcie do nas w podróży po jednej z najbardziej znaczących wystaw sztuki współczesnej w Europie – NordArt 2022, która rozgościła się w Büdelsdorfie. To wyjątkowe wydarzenie artystyczne przyciąga co roku uwagę miłośników sztuki, prezentując dzieła 200 twórców z różnych zakątków globu.

W tym roku Polska ma zaszczyt posiadać swój własny pawilon, a honory kuratora pełni znakomity prof. Jan Wiktor Sienkiewicz. Polskie dzieła prezentowane pod hasłem “Bez granic” to nie tylko odzwierciedlenie bogactwa kulturowego naszego kraju, ale i wyraz artystycznego dialogu z całym światem.

Wśród polskich twórców znajdziemy takie osobowości jak legendarna Magdalena Abakanowicz, której prace przekraczają konwencjonalne pojęcie formy i przestrzeni, oraz Maciej Aleksandrowicz, tworzący dzieła, które wnikają w głębię ludzkiego doświadczenia. Sylwester Ambroziak zaskakuje nas swoją niepowtarzalną wizją estetyczną, a Michał Batory, łączący w swojej twórczości polskie i francuskie wpływy, przemawia językiem, który jest zrozumiały na całym świecie.

Dzieła tych artystów oraz wielu innych – od Julii Curyło, poprzez Justynę Kisielewicz, aż po Lubomira Tomaszewskiego – to świadectwo dynamicznego rozwoju polskiej sztuki współczesnej, która nie boi się eksperymentować i wyznaczać nowych kierunków w światowym sztuce.

Wystawa “Bez Granic” na NordArt 2022 to wyjątkowa okazja, aby zobaczyć, jak polscy artyści wpływają na międzynarodową scenę artystyczną i jak ich dzieła komunikują się z publicznością poza granicami kraju. Zapraszamy do wzięcia udziału w tej wyjątkowej wystawie, która trwać będzie do 9 października 2022 roku.

#NordArt2022 #PolskiPawilon #SztukaWspółczesna #BezGranic #ProfJanWiktorSienkiewicz #MagdalenaAbakanowicz #PolskaSztuka #Kurator #Büdelsdorf #MiędzynarodowaWystawa #ArtystycznyDialog #DziełaSztuki #PolskieAkcenty #KulturaPolska #SztukaBezGranic #Inspiracje #Twórczość #EkspozycjaArtystyczna

Zostaw komentarz