74 views 2 min

0

Komentarzy

Prezydent Duda podpisał Kartę Rodziny. Wsparcie rodziny, ochrona małżeństwa, dzieci i emerytów

- Czerwiec 11, 2020

Prezydent Andrzej Duda podpisał Kartę Rodziny. Znajdują się w niej programy prorodzinne m.in. “Rodzina 500 plus”, “Dobry start”, “Leki 75 plus” i tzw. 13. Emerytura, a także zapisy dotyczące obrony instytucji małżeństwa. Prezydent podkreślał, że zobowiązuje się “chronić rodzinę”.

Prezydent podkreślał, że wspieranie rodziny i małżeństwa jako związku kobiety i mężczyzny oraz macierzyństwa jest gwarantowane konstytucyjnie.  – Rodzina buduje społeczeństwo, a bez społeczeństwa państwo nie istnieje. Rodzina jest fundamentem społeczeństwa i wymaga szczególnej opieki ze strony państwa – podkreślał Andrzej Duda, prezydent.

W podpisanym przez Andrzeja Dudę dokumencie możemy przeczytać o gwarancjach Kontynuacji świadczeń prorodzinnych, jak programy 500 plus,  Dobry Start 300 plus, a także wprowadzenie bonu turystycznego. Andrzej Duda zadeklarował też obronę instytucji małżeństwa, ochronę dzieci przed ideologią LGBT”,  a także wsparcie dla seniorów, pomoc rodzicom samotnie wychowującym dzieci i dzieci z niepełnosprawnościami.

– Wobec wielu debat i prądów, które otaczają nas i usiłują przenikać do naszej rzeczywistości, a czasem siłą są nam wtłaczane, ta obrona rodziny jest konieczna. (…) To jest obca ideologia, nie ma zgody na to, by mogło być to wprowadzane do naszego kraju – tłumaczył prezydent.

W Karcie Rodziny znalazły się również zapisy związane z uchronieniem dzieci przed pornografią, a także realizowanie programów walki z uzależnieniami u nieletnich.

 

Źródło: pap/iar/polsatnews

fot. Jakub Szymczuk/KPRP

Zostaw komentarz