81 views 2 min

0

Komentarzy

Prezydent: przeciwnikiem prywatyzacji lasów

- Lipiec 10, 2020

– Zawsze byłem przeciwnikiem prywatyzacji lasów, cieszę się, że tego typu pomysły nie znalazły odzwierciedlenia w polskim systemie prawnym – podkreślił prezydent Andrzej Duda 8 lipca w Poleskim Parku Narodowym w miejscowości Zastawie.

8 lipca odbyło się spotkanie z prezydentem i leśnikami w miejscowości Zastawie, gdzie rozpoczyna się ścieżka przyrodnicza “Czahary” prowadząca przez tereny Bagna Bubnów – największego torfowiska Poleskiego Parku Narodowego. – Jestem wielbicielem lasów, uwielbiam w lesie odpoczywać, uwielbiam korzystać z tych wszystkich dóbr, które przynosi las – mówił prezydent na spotkaniu z leśnikami.

Ubiegający się o reelekcję prezydent podkreślił, że jest przeciwny prywatyzacji Lasów Państwowych, lasy powinny być dobrem wspólnym, które będzie służyło całemu społeczeństwu. W kampanii prezydenckiej w 2015 r. dużo mówiło się o kwestii prywatyzacji lasów, a Andrzej Duda sam – jak zadeklarował – zawsze był przeciwnikiem prywatyzacji lasów. – Były zakusy na prywatyzację Lasów Państwowych. Byłem tego zdecydowanym przeciwnikiem i bardzo się cieszę, że tego typu pomysły nie znalazły żadnego odzwierciedlenia w polskim systemie prawnym – powiedział Andrzej Duda.

– Lasy Państwowe pozostając “wielkim przedsiębiorstwem państwowym” powadzą gospodarkę tym wspaniałym dobrem wspólnym “całego społeczeństwa, narodu i państwa”, jakim są lasy. Uważam ten właśnie sposób prowadzenia gospodarki leśnej i uregulowania prawnego gospodarki leśnej w naszym kraju, powiedziałbym wręcz za wzorcowy – powiedział Duda.

Rzecznik Lasów Państwowych oświadczył, że zmiana ustawy o OZE nie będzie miała wpływu na wielkość pozyskiwania drewna. Lasy Państwowe przygotowują się do zmian klimatycznych i mają dostać miliony złotych na ochronę i inwestycje.

 

Źródło: pap/iar

Foto: Artur Andrzej

Zostaw komentarz