123 views 3 min

0

Komentarzy

Ranking narodowości marek aut używanych

- Sierpień 15, 2018

Ranking narodowości marek aut używanych
Niemcy, Japonia i Francja to kraje,
z których pochodzą marki samochodów używanych
najczęściej wybierane przez Polaków

Warszawa, 12 lipca 2018 r. – Marki samochodowe zmieniają właścicieli i są przejmowane przez koncerny motoryzacyjne, ale Polacy nie zmieniają swoich preferencji i najczęściej wybierają auta używane, których marki pochodzą z Niemiec, Japonii oraz Francji. To wniosek ekspertów AAA AUTO, którzy przeanalizowali sprzedaż aut używanych w polskich salonach firmy pod kątem narodowości marek.

„Producenci samochodów lokują swoje fabryki jak najbliżej klientów, w różnych krajach i na różnych kontynentach, przejmują marki oraz wspólnie projektują modele, stąd coraz częściej kierowcy mają wątpliwości dotyczące narodowości marek aut używanych. Z naszego rankingu wynika, że Polacy najchętniej wybierają w naszej sieci samochody marek dwóch krajów europejskich, tj. Niemiec i Francji, na trzecim miejscu znalazły się natomiast marki z Japonii. Co ciekawe tuż za podium znalazły się marki pochodzące z Korei Południowej, co świadczy o rosnącym przekonaniu kierowców do jakości aut koreańskich“ – powiedziała Karolína Topolová, Dyrektor Generalna AURES Holdings

Ranking narodowości marek samochodów używanych najczęściej wybieranych przez Polaków w sieci AAA AUTO:
1. Niemcy – Opel, Volkswagen, BMW, Audi
2. Japonia – Toyota, Nissan, Suzuki, Mitsubishi, Honda, Mazda, Subaru
3. Francja – Renault, Peugeot, Citroen
4. Korea Południowa – KIA, Hyundai
5. USA – Ford, Chevrolet, Chrysler, Jeep, Dodge
6. Republika Czeska – Skoda
7. Włochy – Fiat, Alfa Romeo, Lancia
8. Hiszpania – Seat
9. Szwecja – Volvo, Saab
10. Wielka Brytania – Land Rover, Jaguar

Dla kupujących samochody używane ważna jest narodowość marki – dlatego też niektóre marki kierowcy postrzegają jako mniej godne zaufania, a innym ufają prawie bezgranicznie. Istotne są także cena, wygląd, a także jakość auta używanego w aspekcie prawnym i technicznym.

***
Grupa AAA Auto istnieje na rynku od 26 lat. Jest częścią grupy AURES Holdings należącej do brytyjsko-polskiego funduszu inwestycyjnego Abris Capital Partners. Od momentu rozpoczęcia działalności, Grupa AAA Auto obsłużyła ponad 2 miliony klientów. W 2017 roku sprzedała 75.400 samochodów. Pod względem liczby sprzedanych samochodów AAA Auto jest jednym z największych dealerów używanych samochodów w Europie Środkowo-Wschodniej. W 2017 Grupa AAA Auto zajęła 2. miejsce w European Business Awards 2016/2017. W Polsce Grupa AAA Auto funkcjonuje jako Autocentrum AAA AUTO Sp. z o.o.

Zostaw komentarz