88 views 42 sec

0

Komentarzy

Spotkanie dotyczące polskojęzycznego nauczania w Królestwie Niderlandów

- Wrzesień 25, 2017

W Ambasadzie RP w Hadze w dniu 22 września 2017 r. odbyło się spotkanie dotyczące polskojęzycznego nauczania w Królestwie Niderlandów.
Zaproszenie do udziału w tym wydarzeniu przyjęli liczni nauczyciele oraz osoby prowadzące polskie szkoły w Niderlandach. Udział w spotkaniu wzięli także przedstawiciele Ministerstwa Edukacji Narodowej w Warszawie.
Spotkanie było dobrą okazją do żywej dyskusji o polskojęzycznym nauczaniu w Holandii. Dało sposobność do podzielenia się spostrzeżeniami o potrzebach polskich szkół oraz wzajemnego wysłuchania opinii, sugestii i oczekiwań. Miało walor integracyjny, było okazją do otwartej wzajemnej wymiany oraz podzielenia się dobrymi praktykami.
W roli prelegentów wystąpiły, m.in., Pani Karolina Eckardt z Polskiej Szkoły „Bollenstreek” w Lisse, Pani Bozena Kopczyńska ze szkoły fundacji Lokomotywa w Amsterdamie oraz Pani Agnieszka Lonska z Forum Szkól Polskich w Holandii.
W dniu 23 września 2017 r. goście z Ministerstwa Edukacji Narodowej odwiedzili Polska Szkołę w Hadze przy Draaistraat oraz Szkolny Punkt Konsultacyjny przy Ambasadzie RP w Hadze. Wizyty były okazją do spotkań z uczniami i kadrą nauczycielską oraz zapoznania się ze specyfiką działania i potrzebami szkół.
Źródło i Foto: Ambasada RP w Hadze

Zostaw komentarz