97 views 2 min

0

Komentarzy

Wręczono Polskie Nagrody Filmowe Orły 2018

- Sierpień 15, 2018

“Cicha noc” z 10 statuetkami Polskich Nagród Filmowych. Orły 2018 zostały wręczone już po raz 20.

“Cicha noc” z 10 statuetkami Polskich Nagród Filmowych. Orły 2018 zostały wręczone już po raz 20. Gala odbyła się w Teatrze Polskim w Warszawie.

Reżyser filmu “Cicha noc” Piotr Domalewski otrzymał Orły w 4 kategoriach: za najlepszy film, reżyserię, scenariusz i w kategorii odkrycie roku. Piotr Domalewski powiedział, że jest dumny z efektów swojej pracy. Podkreślił, że najbardziej cieszy się z Orła za scenariusz, ponieważ napisanie go wymagało ogromnego wysiłku. Dodał, że jego zdaniem ten film dotyka prawdy o nas. “Trochę się przyzwyczailiśmy do takiego biczowania nas za to, jacy jesteśmy, a ja starałem się zrozumieć dlaczego tacy jesteśmy” – wyjaśniał. Jego zdaniem właśnie to docenili widzowie.

Za najlepszą główną rolę męską Orła przyznano Dawidowi Ogrodnikowi, który zagrał w filmie “Cicha noc”. Z kolei za najlepszą główną rolę kobiecą nagrodę otrzymała Magdalena Boczarska za kreację w obrazie “Sztuka kochania. Historia Michaliny Wisłockiej”. Aktorka podkreśliła, że nagrody Polskiej Akademii Filmowej to szczególe wyróżnienia. Jak dodała, przyznają je osoby ze środowiska filmowego, więc dla aktorów mają wielką wartość.

Za role drugoplanowe role Orłami wyróżniono aktorów filmu “Cicha noc” Agnieszkę Suchorę i Arkadiusza Jakubika.

Podczas ceremonii rozdania nagród Polskiej Akademii Filmowej Orła za Osiągnięcia Życia odebrał aktor, reżyser, wykładowca Jerzy Stuhr. Nagrodę za film XX-lecia Orłów – “Pianistę” odebrał Roman Polański.

Statuetki, potocznie nazywane “polskimi Oscarami”, są przyznawane co roku w kilkunastu kategoriach, w drodze głosowania, przez Polską Akademię Filmową, która zrzesza ponad 600 przedstawicieli branży filmowej.

IAR/ho
Piotr Domalewski. Foto: PAP/Stach Leszczyński

Zostaw komentarz