55 views 23 sec

0

Komentarzy

Wieczór literacko-muzyczny

- Sierpień 15, 2018

7 marca, w przeddzień Międzynarodowego Dnia Praw Kobiet, w salonach Pałacu Monako odbył się wieczór literacko-muzyczny, zorganizowany przez Stowarzyszenie kulturalne „Le jardin des amoureux”.
Podczas wieczoru odbyła się promocja nowej powieści Beaty de Robien, La malediction de Svietlana (Klątwa Swietlany), wydanej przez Albin Michel i opowiadającej burzliwe losy Swietłany Alliłujewej, córki Stalina.

Beata de Robien jest urodzoną w Polsce autorką bestsellerów Le Nain du roi de Pologne (Karzeł króla jegomości), Roman de la Pologne (Opowieść o Polsce), Fugue polonaise oraz głośnej biografii Eleanor Roosevelt.

Następnie odbył się koncert muzyki kameralnej w wykonaniu pianistki Palomy Kouider i wiolonczelistki Fanny Robiliard, które wykonały utwory Clary Schumann i Karola Szymanowskiego.

Na zaproszenie ambasadora Tomasza Młynarskiego i stowarzyszenia „Le jardin des amoureux” wieczór literacko-muzyczny skupił w Pałacu Monaco szerokie grono osobistości świata kultury, edycji i prasy oraz amatorów literatury i muzyki.

Źródło: Ambasada RP w Paryżu

Zostaw komentarz