83 views 2 min

0

Komentarzy

“Wyjście z domu dozwolone, oby nie za bardzo szalone”

- Czerwiec 8, 2020

“Wyjście z domu dozwolone, oby nie za bardzo szalone” to nowe hasło, jakie zaproponowano po zluzowaniu obostrzeń w Belgii.

W związku z etapowym wychodzeniem z lockdown, Belgowie mogą znowu cieszyć się wolnością, natomiast kluczową sprawą nadal pozostaje ostrożność. Poniżej zasady , które obowiązują wszystkich mieszkańców Belgii:

1. Zachowanie zasad higieny jest nadal niezbędne. Zalecenia takie jak “myj ręce regularnie” i “nie całuj ani nie podawaj ręki” muszą być ściśle przestrzegane.

2. Zajęcia powinny najlepiej odbywać się na zewnątrz. Jeśli nie jest to możliwe, należy upewnić się, że pomieszczenie jest odpowiednio wentylowane.

3. Należy chronić osoby z grup ryzyka, które mogą mieć ciężki przebieg choroby.

4. W dalszym ciągu obowiązują zasady dotyczące zachowania dystansowania socjalnego. Z wyjątkiem osób z tego samego gospodarstwa domowego, dzieci poniżej 12 roku życia i osób z tzw. stałej grupy = banki, do dziesięciu osób włącznie.

5. Możesz mieć bliższy kontakt z dziesięcioma różnymi osobami w tygodniu, poza osobami mieszkającymi pod jednym dachem (i to jest twoja dziesięcioosobowa grupa, tzw. bańka).

6. Grupa, tzw. bańka, nigdy nie może być większa niż dziesięć osób, włącznie z dziećmi. Dotyczy to zarówno przebywania w pomieszczeniach zamkniętych (np. w Państwa domu lub restauracji), jak i na zewnątrz (np. w parku).

 

W tej chwili nadal utrzymuje się niska liczba pacjentów hospitalizowanych z powodu COVID-19, jak również niska liczba zgonów. Nadal niska jest również liczba nowych przypadków COVID-19. Te trendy utrzymują się pomimo poluzowania środków zapobiegawczych w zeszłym tygodniu. Wczoraj hospitalizowano 21 nowych pacjentów z COVID-19, 571 pacjentów jest nadal hospitalizowanych z powodu COVID-19, w tym 111 pacjentów jest hospitalizowanych na intensywnej terapii. Wczoraj zanotowano 154 nowych przypadków COVID-19, a zmarło niestety kolejne 15 osób z powodu COVID-19. Koronawirus w Belgi zebrał żniwo w postaci 9595 zgonów.

Zostaw komentarz