135 views 2 min

0

Komentarzy

Znamy laureatów IX edycji Konkursu “Być Polakiem”

- Sierpień 15, 2018

Znamy laureatów IX edycji Konkursu “Być Polakiem”

W Sali Balowej Zamku Królewskiego w Warszawie odbyła się Gala Konkursu “Być Polakiem”

Rok 1918, spełnione marzenia pokoleń – taki był temat przewodni tegorocznego Konkursu „Być Polakiem” organizowanego przez Fundację „Świat na tak”.

W setną rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości konkurs skierowany był nie tylko do dzieci i młodzieży mieszkającej za granicą, ale także do nauczycieli.

– W roku 2018 postanowiliśmy połączyć pokolenia nauczycieli i uczniów mieszkających poza granicami kraju. Nauczyciele mogli przysłać na konkurs konspekt lekcji dotyczących roku 1918 – mówi poseł Joanna Fabisiak, prezes Fundacji “Świat na tak”, inicjatorka Konkursu “Być Polakiem”.

Dzieci i młodzież tradycyjnie mogły nadsyłać prace plastyczne, literackie i multimedialne dotyczące “Polski i Polaków w roku 1918”.

Konkurs od lat z sukcesem promuje promuje polskość, podejmuje problematykę związaną z pytaniami: co to znaczy być Polakiem żyjąc poza granicami kraju? Jakie się wiążą z tym obowiązki, jakie radości, jakie korzyści i jakie problemy?

Szczegółowe informacje o wynikach tegorocznej edycji konkursu można znaleźć na stronie internetowej: http://swiatnatak.pl/byc-polakiem/

W realizacji przedsięwzięcia pomagali m.in. Ministerstwo Spraw Zagraniczych i Stowarzyszenie „Wspólnota Polska”.

Polskie Radio dla Zagranicy było patronem medialnym konkursu.

Zapraszamy do wysłuchania relacji Haliny Ostas z Gali IX edycji Konkursu “Być Polakiem”, która odbyła się na Zamku Królewskim w Warszawie.

Źródło: Polskie Radio Dla Zagranicy
Zdjęcie ilustracyjne, wykonane w Ambasadzie RP w Londynie
Foto: facebook.com/swiatnatak.pl

Zostaw komentarz