Bieg Pamięci Bohaterów Powstania Warszawskiego 1944

- Lipiec 13, 2023
Bieg Pamięci Bohaterów Powstania Warszawskiego 1944

79 lat temu, młodzi i odważni Polacy podnieśli rękawice przeciwko niemieckiemu okupantowi, aby odzyskać wolność swojego narodu. Z okazji tej rocznicy, Ambasador RP w Niemczech, Dariusz Pawłoś oraz Attaché Obrony, pułkownik Mirosław Klimczak, organizują Bieg Pamięci Bohaterów Powstania Warszawskiego 1944.

To wyjątkowe wydarzenie jest hołdem dla tych, którzy oddali życie w imię wolności, i okazją do podzielenia się tą historią z nowymi pokoleniami. Bieg odbędzie się 30 lipca 2023 roku, startując o godzinie 11:00 w parku przy Pałacu Charlottenburg w Berlinie.

Pamięć o bohaterach Powstania Warszawskiego jest dla nas, Polaków, niezwykle ważna. To nasze dziedzictwo, które musimy pielęgnować. Zapraszamy wszystkich, niezależnie od wieku i pochodzenia, do udziału w tym biegu – zarówno doświadczonych biegaczy, jak i tych, którzy chcą po prostu wspierać tę ważną inicjatywę.

Zgłoszenia przyjmowane są do 28 lipca 2023 roku. Wszystkich chętnych prosimy o przesłanie swojego imienia i nazwiska na adres e-mail: berlin.amb.wk@msz.gov.pl.

Dołącz do nas w tym biegu ku pamięci bohaterów Powstania Warszawskiego i pomóż utrzymać żywą pamięć o tych, którzy walczyli o wolność Polski.

Zostaw komentarz