Przeżyj muzyczne wydarzenie z Orkiestrą Kameralną Filharmonii Śląskiej w Zeche Zollverein

- Kwiecień 20, 2024
Już 4 maja 2024 roku !
„Koncert Europejski Filharmonii Śląskiej. UNESCO spotyka UNESCO”. Orkiestra Filharmonii Śląskiej wystąpi gościnnie na otwarciu specjalnej wystawy poświęconej jedynemu na Górnym Śląsku obiektowi światowego dziedzictwa kulturowego UNESCO w Państwowym Muzeum Górnośląskim w RatingenUnia Celna. Spektakl upamiętnia także 20. rocznicę wstąpienia Polski do UE.
Śląska Orkiestra Kameralna znana jest z szerokiego repertuaru. Jako jeden z trzech zespołów Filharmonii Śląskiej w Katowicach nieustannie wypróbowuje nowatorskie formaty koncertowe. Podczas koncertu w Zollverein utwory JS Bacha wchodzą w dialog z kompozycjami dyrektora Filharmonii Adama Wesołowskiego. Jego „Industrial Symphony” i „Silver Concerto” łączą w sobie tradycyjne formy muzyczne z industrialnymi brzmieniami oraz nagraniami dźwiękowymi i filmowymi z historycznej kopalni srebra w Tarnowitz. Koncert stanowi muzyczne preludium do specjalnej wystawy „Gorączka srebra. Górnictwo Tarnowitz – miejsce na Górnym Śląsku wpisane na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO”, którego otwarcie odbyło się następnego dnia w Państwowym Muzeum Górnośląskim w Ratingen.
Koncert Europejski Filharmonii Śląskiej wspierany jest przez inicjatywę państwową Europe Checks Ministra Spraw Federalnych i Europejskich, Spraw Międzynarodowych i Mediów Kraju Związkowego Nadrenia Północna-Westfalia oraz Szefa Kancelarii Stanu.
Zdjęcia: Śląska Orkiestra Kameralna © Karol Fatyga / Filharmonia Śląska
Źródło: https://www.facebook.com/Oberschlesisches.Landesmuseum
#KoncertEuropejski #UNESCO #FilharmoniaŚląska #GórnyŚląsk #UE #Zollverein #MuzeumGórnośląskie #IndustrialSymphony #GorączkaSrebra #ListąŚwiatowegoDziedzictwa #EuropeChecks #CzekiEuropejskie
Zostaw komentarz