74 views 2 min

0

Komentarzy

Bon turystyczny. Około 23 mln zł trafiło na konta przedsiębiorców

- Sierpień 14, 2020
Około 23 mln zł Zakład Ubezpieczeń Społecznych przelał na konta przedsiębiorców turystycznych oraz organizacji pożytku publicznego w ramach Polskiego Bonu Turystycznego – informuje w komunikacie ZUS prezes Zakładu profesor Gertruda Uścińska. Wsparcie otrzymało około 6 tysięcy podmiotów. Niektóre duże ośrodki otrzymały kwoty o wartości ponad 500 tysięcy złotych. Bon jest ważny do 31 marca 2022 roku i nie podlega wymianie na gotówkę, ani inne środki płatnicze.

Przedsiębiorcy turystyczni i organizacje pożytku publicznego, które chcą przyjmować płatności bonem za usługi hotelarskie lub imprezy turystyczne, powinny wpisać się na listę prowadzoną przez POT. Można to zrobić wyłącznie za pośrednictwem PUE. Na tej platformie podmiot turystyczny ma dostęp do swoich rozliczeń, może także upoważniać pracowników do przyjmowania płatności bonem.

Polska Organizacja Turystyczna opublikowała listę zarejestrowanych przedsiębiorców turystycznych oraz organizacji pożytku publicznego uprawnionych do przyjmowania płatności za pomocą bonu na stronie bonturystyczny.polska.travel.

Obsługa bonu odbywa się na PUE ZUS. Aby skorzystać z bonu, nie trzeba składać wniosku. Bon jest dostępny na PUE w zakładce “Ogólny”. W menu bocznym trzeba wejść w zakładkę “Polski Bon Turystyczny”, a następnie “Mój bon”. Bony turystyczne zostały wygenerowane na podstawie danych, które pochodzą z jednostek wypłacających świadczenie wychowawcze “Rodzina 500 plus”.

IAR/dad

Zdjęcie: ilustracyjneShutterstock/alexmak7
Źródło: polskieradio.pl

 

Zostaw komentarz