Francja: 4897 nowych zakażeń koronawirusa – najwięcej od końca kwarantann

- Sierpień 24, 2020
We Francji zgłoszono w niedzielę 4897 nowych infekcji koronawirusem; to najwyższy dobowy bilans od zakończenia w maju dwumiesięcznej kwarantanny. Minister zdrowia Olivier Veran poinformował, że najwięcej infekcji stwierdza się u osób między 20. a 40. rokiem życia.

Całkowita liczba zgonów z powodu Covid-19 wzrosła we Francji w ciągu ostatnich 24 godzin o jeden, do 30 513. Odnotowano łącznie 242 899 infekcji.

Koronawirus wykrywany jest we Francji cztery razy częściej wśród osób poniżej 40. roku życia niż wśród osób powyżej 65. roku życia – wyjaśnił Veran w opublikowanym w niedzielę wywiadzie dla gazety “Journal du Dimanche”, dodając, że wyższa liczba wykrytych przypadków nie wynika wyłącznie ze zwiększonej liczby przeprowadzanych testów.

„Nowe środki zostaną wkrótce wdrożone” – zapowiedział minister, nie rozwijając tematu.

Veran podkreślił, że do zakażeń dochodzi obecnie głównie podczas imprez i spotkań towarzyskich, na których nie przestrzega się zasad dystansu społecznego; wcześniej w ciągu lata do infekcji najczęściej dochodziło w zakładach pracy.

Liczba infekcji koronawirusem wśród osób starszych również zaczęła rosnąć, ale Veran wykluczył kolejną całkowitą kwarantannę we Francji.

Policja w Paryżu przygotowuje się do potencjalnego świętowania wygranej w finale rozgrywek Ligi Mistrzów w niedzielę wieczorem – podaje portal France24. W Lizbonie mierzą się ze sobą zespoły Paris Saint Germain i Bayern Monachium, a urzędnicy powiedzieli, że będą wymuszać na kibicach noszenie maseczek i rozprowadzać sprzęt ochronny w miejscach takich jak Pola Elizejskie.(PAP)

baj/ akl/

Zostaw komentarz