96 views 47 sec

0

Komentarzy

Wkrótce Narodowe Czytanie w Grodni

- Sierpień 24, 2018

“Przedwiośnie” jest główną lekturą tegorocznego Narodowego Czytania, które odbywa się pod patronatem Prezydenta RP

“Przedwiośnie” Stefana Żeromskiego jest główną lekturą tegorocznego Narodowego Czytania, które już po raz siódmy odbywa się pod patronatem Prezydenta RP.
W roku szczególnego jubileuszu-100-lecia niepodległości Polski wybranie lektury “Przedwiośnia” ma szczególne znaczenie. Uświadamia nam, że tekst napisany przez Stefana Żeromskiego już w wolnej Polsce, prawie przed stu laty jest aktualny także dziś. Dla wielu czytelników będzie inspiracją do myślenia o kraju i drodze jaką przeszedł. Refleksją o historii, ale i współczesności.

Lektura polskich dzieł literackich ma szczególne znaczenie dla rodaków mieszkających poza Polską. Zwraca uwagę na konieczność ciągłego dbania o język ojczysty i wzmacnia poczucie narodowej tożsamości. W środowiskach polonijnych narodowe czytanie z roku na rok cieszy się coraz większą popularnością.

Jarosław Książek, Konsul Generalny RP w Grodnie, powiedział Polskiemu Radiu dla Zagranicy, że już po raz drugi konsulat organizuje spotkanie poświęcone wspólnemu czytaniu. W tym roku odbędzie się ono 8 września w obecności Marii Koc, wicemarszałek Senatu RP.

Polskie Radio Dla Zagranicy
Narodowe Czytanie zainauguruje para prezydencka
Foto: materiały prasowe

Zostaw komentarz